Eliminacje OOM w Ostrzycach

Dnia 21.05.2016 w Ostrzycach na Kaszubach odbyła się kolejna eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach nad jeziorem ostrzyckim rywalizowało dziesięcioro zawodników UKS Centrum Nowa Ruda. Na trudnej, technicznej trasie wśród juniorek młodszych Daria Różnicka zajęła wysokie 9 miejsce, a Milena Pierzga była 12. Trzech z czterech startujących juniorów młodszych także zebrało punkty do OOM. Krystian Dec był 19, Jakub Ogorzałek-24, a Maciej Zawadzki-25. Punktów nie udało się zdobyć jedynie Jakubowi Karmelicie, który zajął 32 miejsce.

Bardzo dobrze spisali się młodsi zawodnicy UKS. Filip Brzóska był 3 wśród młodzików, 9 miejsce w tej kategorii zajął Borys Pawłowski. Żacy rywalizujący na trudnej trasie młodzików stanęli na wysokości zadania i Antek Muryj stanął na drugim miejscu podium, a Leszek Jaśkiewicz na trzecim.

Zawody rozgrywane przy pięknej, słonecznej pogodzie można uznać za udane.