Kryterium Żagań

Dnia 02.04.2017 r. w Żaganiu odbył się pierwszy w tym sezonie kolarski wyścig szosowy. Było to XI Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Żagania, Eliminacja do Mistrzostw Polski.

Zawodnicy UKS Spedycja Pawbud Nowa Ruda stawili się na starcie w składzie: Krystian Dec, Daniel Poniatowski, Julia Legieć, Borys Pawłowski, Tomasz Mądraszek, Antoni Muryj oraz Mikołaj Legieć. Wyścigi poszczególnych kategorii odbywały się na trudnej technicznie, częściowo brukowej pętli 1200m wokół żagańskiego rynku.

Jako pierwsi zaprezentowali się Mikołaj w kategorii 9-10 lat (jedno okrążenie), a następnie Antek w kategorii Żak ( trzy okrążenia), którzy wygrali swoje wyścigi. W kategorii Młodzik Tomek był 15, Borys – 23, a Młodziczka Julia – 10, natomiast Junior – Krystian był 27. Znakomicie na trasie swojego wyścigu spisywał się Junior Młodszy – Daniel, który po przejechaniu 10 z 15 okrążeń zajmował pierwsze miejsce. Niestety, okrążenie przed metą uległ bardzo groźnie wyglądającemu wypadkowi i został przewieziony do szpitala. Na szczęście skończyło się tylko na stłuczeniach i siniakach. Pomimo tego Daniel uplasował się na trzeciej pozycji.
Wyjazd do Żagania można uznać za udany, szczególnie że dla większości zawodników UKS-u był to pierwszy wyścig szosowy w karierze.Daniel