Młodzieżowa Liga Kolarska


Od 16.06 do 18.09. 2016 r. najmłodsi kolarze UKS Centrum Pawbud Nowa Ruda brali udział w II edycji Młodzieżowej Ligi Kolarskiej organizowanej przez Deichmann Abus Mat Sobótka. Odbyło się 7 wyścigów w różnych konkurencjach kolarskich: wyścig ze startu wspólnego, jazda na czas pod górę, wyścig australijski i na zakończenie wyścig ulicami wokół rynku w Sobótce. Dzieci startowały w pięciu kategoriach wiekowych – dziewczynki: 2004 – 2005 oraz 2006 i młodsze, chłopcy: 2004, 2005 oraz 2006 i młodsi. Podczas wszystkich etapów zawodnicy gromadzili punkty do klasyfikacji łącznej.

UKS Centrum licznie stawiał się na starcie każdego wyścigu. Najbardziej oblegana była najmłodsza kategoria chłopców: W. Dec, N. Kiełbaska, K. Konarski, M. Legieć, W. Sacha, P. Szkudłapski oraz Artur Szramek. Najmłodsze dziewczynki reprezentowały: M. Kisiel i A. Różnicka. Starsze dziewczęta to: A. Klimek, J. Legieć, O. Młynarczyk, Andżelika Stukus. Chłopcy 2005 jechali w składzie: L. Jaśkiewicz, A. Muryj i G. Szlaga, natomiast chłopcy 2004 – T. Mądraszek, M. Łabędzki , D. Gdula i Jakub Żur.

Na każdym etapie dzieciaki z UKS-u meldowały się na podium. Najlepiej spisały się podczas „czasówki”, którą rozgrywano pod górę, co jest domeną zawodników z Nowej Rudy.

W niedzielę 18.09 odbył się uroczysty finał Młodzieżowej Ligi Kolarskiej, podczas którego podsumowano całą edycję i udekorowano zawodników z największą ilością punktów. Sportowcy po rywalizacji w wyścigu ulicznym zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i upominkami, które wręczał znakomity kolarz , Sobótczanin – Bartosz Huzarski.

Kompletem zwycięstw może się pochwalić M. Legieć, 5. był W. Dec. Na podium stanęła również M. Kisiel – 2. miejsce, a A. Różnicka była 4. W innych kategoriach czołowe miejsca zajmowali: J. Legieć – 2, O. Młynarczyk – 3, A. Klimek – 5 oraz A. Muryj – 3, przegrywając swoje 2. miejsce na finiszu ostatniego wyścigu. T. Mądraszek w najstarszej kategorii był 4.

Podczas finałowych zawodów wystartował Sz. Dec – rocznik 2010, który wspaniale się spisał, ukończył wyścig i został nagrodzony jako najmłodszy uczestnik Ligi, co było dla niego wielką niespodzianką.

Młodzieżowa Liga Kolarska była dobrą szkołą dla zawodników UKS-u, którzy na trasach wyścigów w Sobótce mierzyli się z kolarzami szosowymi, co jednak nie przeszkodziło im w zdobywaniu czołowych miejsc. Doświadczenia z Ligi na pewno pomogą młodym adeptom kolarstwa w osiąganiu kolejnych sukcesów.

tn_cimg7847