Podsumowanie sezonu 2015

Sezon 2015 można uznać za udany dla kolarzy UKS Centrum Nowa Ruda.

W klasyfikacji klubów MTB na Dolnym Śląsku zajęliśmy 2 miejsce, ustępując jedynie renomowanej ekipie z Superiora Wałbrzych.

Dwójka naszych zawodników, Julia Wojtoń i Krystian Dec zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W pierwszej dziesiątce chalangu dolnośląskiego MTB młodzików znalazło się 4 przedstawicieli noworudzkiego klubu. Są to: Daniel Poniatowski, Maciej Zawadzki, Jakub Ogorzałek i Dominik Smoleń.

W kategorii juniorek 3 miejsce na Dolnym Śląsku zajęła Karina Kruk, a wśród juniorów Seweryn Pierzga.

Na pochwałę zasługuje też najmłodsza grupa UKS-u. W cyklu 6 wyścigów Sprandiady organizowanym przez kluby powiązane z grupą CCC Polkowice w klasyfikacji generalnej Filip Brzóska zajął 2 miejsce, a Antoni Muryj 3 w swoich kategoriach wiekowych. Na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kategorii żak zwyciężył Filip Brzóska, a Daria Różnicka w juniorkach młodszych zajęła 3 miejsce. W ogólnej klasyfikacji tych mistrzostw UKS Centrum uplasowało się na trzecim stopniu podium. W całym sezonie w kategorii dzieci na podium stawali również: Mikołaj Legieć, Wit Sacha, Kajetan Konarski, Artur Szramek, Tomasz Mądraszek, Szymon Dec, Oliwia Młynarczyk, Julia Pasternak, Sara Nowak, Aleksandra Różnicka, Martyna Kisiel. Wielkie brawa dla tej grupy i oby tak dalej.

W kategorii rowerów szosowych z bardzo dobrej strony pokazał się Daniel Poniatowski. W klasyfikacji Dolnego Śląska na najlepszego zawodnika w kategorii młodzik zajął 2 miejsce. W prestiżowym cyklu Nutella Mini Tour De Pologne Daniel wygrał wyścig w Warszawie i w finale w Krakowie był drugi.

Uznanie należy się także innym naszym zawodnikom, którzy w wyścigach Nutelli reprezentowali klub. Antoni Muryj zajął 6 miejsce w Dąbrowie Górniczej i 5 w Katowicach, Mikołaj Legieć 9 w Zakopanem, Wit Sacha 12 w Krakowie, Martyna Kisiel 48 open a 7 wśród dziecząt w Dąbrowie Górniczej.

UKS Centrum w czerwcu był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Wyścig okazał się bardzo udany pod względem sportowym i organizacyjnym. Nasi zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w każdej kategorii wiekowej. Wszystkie drużyny wyjeżdżały bardzo zadowolone z pobytu w Dzikowcu i już zapowiedziały swój udział w przyszłym roku.

Podczas wakacji klub zorganizował obóz sportowy w Sianożętach, na którym ok. 30 zawodników trenowało na nadmorskich ścieżkach rowerowych oraz wypoczywało i bawiło się na bałtyckiej plaży. Wszyscy wrócili zadowoleni, z zapasem energii na nowy rok szkolny.

Po zakończeniu sezonu przeprowadzone zostały nabory w noworudzkich podstawówkach, po których mamy nadzieję na pozyskanie nowych zawodników.

W okresie zimowym trenujemy bardzo intensywnie, przygotowując się do nowego sezonu. Chodzimy na marszobiegi, mamy zajęcia na sali gimnastycznej, siłowni i basenie. Wierzymy, że rok 2016 będzie dla naszych zawodników równie udany.