Weekendowe ściganie

W sobotę 2. 04. 2016 r. odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Dzierżoniowie, będące nieoficjalnym rozpoczęciem sezonu kolarskiego w Polsce. Podczas tej imprezy zostały rozegrane liczne wyścigi towarzyszące, w których licznie brał udział UKS Centrum Nowa Ruda. Dużą grupę wśród startujących stanowili zawodnicy po raz pierwszy biorący udział w zawodach kolarskich. W najmłodszych grupach wiekowych drużyna uzyskała bardzo dobre wyniki. Swoje wyścigi wygrali: Ola Różnicka w kategorii dziewcząt 7-8 lat, Mikołaj Legieć w kategorii chłopców 7-8 lat oraz Julia Legieć w kategorii dziewcząt 11-12 lat. Na podium stanęli również: Oliwia Młynarczyk – druga w kategorii dziewcząt 11-12 lat i również drugi Wiktor Dec w kategorii chłopców 9-10 lat.

Na uwagę zasługuje świetny wynik najmłodszego zawodnika UKS-u – 6-letniego Szymona Deca, który w kategorii 7-8 lat zajął 11 miejsce wśród 21 startujących.

W głównej imprezie wystartowało dwoje kolarzy noworudzkiego klubu – juniorzy młodsi: Daria Różnicka i Daniel Poniatowski. Daria potraktowała wyścig treningowo przed niedzielnym startem i została zdjęta z trasy po przejechaniu połowy dystansu, natomiast Daniel jadący cały wyścig z przodu stawki blisko stu zawodników, brał udział w kraksie i nie ukończył zawodów.

Niedziela 3.04.2016 r. była dniem oficjalnego rozpoczęcia sezonu kolarstwa szosowego w Sobótce, gdzie zjechały wszystkie liczące się kluby w Polsce. UKS reprezentowało pięciu zawodników: Daria Różnicka, Maciej Zawadzki, Jakub Ogorzałek, Krystian Dec oraz Borys Pawłowski, który po raz pierwszy stanął na starcie wyścigu szosowego i zajął 93miejsce. Daria pojechała dobry wyścig i zajęła 44 miejsce wśród 81 zawodniczek z Polski i zagranicy. Krystian wśród 175 zawodników uplasował się na 85 miejscu. Maciek na pierwszym okrążeniu brał udział w kraksie i dojechał na 122 pozycji, a Kuba przekroczył limit czasu i nie ukończył zawodów.

Weekendowe ściganie pokazało, w którym miejscu jest UKS po przepracowaniu sezonu zimowego.