O nas

UKS Centrum Nowa Ruda

Reprezentujemy Uczniowski Klub Sportowy “Centrum” Nowa Ruda, którego historia sięga 1996 roku. Zajmujemy się szkoleniem młodzieży w kolarstwie szosowym i górskim. Zrzeszonych mamy 20 zawodników licencjonowanych i 20 zawodników w wieku 5-10 lat, którzy tworzą, powstałą w 2013 roku, szkółkę kolarską. Przez lata działalności nasi reprezentanci wielokrotnie zdobywali mistrzostwa Dolnego Śląska indywidualnie i w klasyfikacji klubowej. Zajmowali czołowe lokaty na imprezach rangi ogólnopolskiej takich jak mistrzostwa Polski, czy Mini Tour de Pologne. Od początku istnienia klubu jesteśmy w czołówce Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego w klasyfikacji MTB. Co roku UKS Centrum zdobywa najwięcej punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży spośród noworudzkich klubów.
Organizujemy również wyścigi kolarskie. W maju 2014 roku zorganizowaliśmy pierwszy wyścig MTB, który był zaliczany do punktacji DZKol., również w 2015 zorganizowaliśmy kolejne wyścigi: w Dzikowcu – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w MTB, oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska w Nowej Rudzie.

Obecnie organizujemy co roku wyścigi kolarskie w Nowej Rudzie: Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim oraz Eliminacje Mistrzostw Polski w Kryterium. Jesteśmy inicjatorem i pomysłodawcą trasy rowerowej singletrack w Starym Parku w Słupcu.
Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w naszych treningach.