Sukces UKS-u

W dniach 24.09-15.10.2016r. odbyły się zawody kolarskie pod nazwą Liga MTB Cross-CountryXC Aglomeracji Wałbrzyskiej. W pięciu edycjach o końcowe zwycięstwo i puchar prezesa Dolnośląskiego Związku Kolarskiego dla najlepszej drużyny walczyło 6 klubów. Zawodnicy UKS Centrum Pawbud Nowa Ruda rozpoczęli rywalizację od mocnego akcentu wygrywając zawody w Walimiu z KKW Superior Wałbrzych 61:37 pkt. Szybko okazało się, że pozostałe kluby były tylko tłem dla tych dwóch drużyn. Następne zawody w Czarnym Borze, Starych Bogaczowicach, Wałbrzychu o kilka punktów wygrywał KKW Superior Wałbrzych i przed ostatnią edycją prowadził z naszym klubem 219:213 pkt. Zatem zawody w Szczawnie Zdroju na pięknej Słonecznej Polanie zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Tym bardziej, że jedną z naszych czołowych zawodniczek Oliwię Młynarczyk zmogła choroba, a Tomek Mądraszek wystartował chory. Wszyscy pozostali stanęli jednak na wysokości zadania. W swoich kategoriach punkty zdobywali zawodnicy posiadający licencje sportowe: Filip Brzóska – 2. miejsce, Borys Pawłowski – 5., Jakub Nowak – 6. (młodzicy), Antek Muryj – 1. miejsce, Leszek Jaśkiewicz – 2., Tomek Mądraszek – 6., Dawid Gdula – 7., Michał Łabędzki – 9. (żacy), Sara Nowak – 2. miejsce (żakinie). Dało nam to ostateczne zwycięstwo nad KKW Superior Wałbrzych i zdobycie pięknego pucharu prezesa DZKol.

W poszczególnych edycjach w swoich kategoriach Filip Brzóska odniósł 3 zwycięstwa, Antek Muryj wygrał 2 razy i Oliwia Młynarczyk również 2 razy.

UKS Centrum Pawbud Nowa Ruda reprezentowali także zawodnicy nie posiadający jeszcze licencji sportowych: Ania Klimek, Patryk Szlaga, Patryk Szkudłapski (3 zwycięstwa), Wiktor Dec (1 zwycięstwo), Wit Sacha, Kajtek Konarski (3 zwycięstwa), Natan Kiełbaska (1 wygrana), Ola Różnicka, Szymon Dec (5 zwycięstw), Wojtek Muryj, Kacper Szkudłapski, Antoś Konarski (2 zwycięstwa), Gracjan Szlaga, Jakub Żur.

Klasyfikacja klubowa końcowa o Puchar Prezesa DZKol

po rozegraniu wyścigów w:

Walimiu, Czarnym Borze, Starych Bogaczowicach, Wałbrzychu i Szczawnie Zdroju

  1. UKS CENTRUM NOWA RUDA – 61 + 56 + 55 + 41 + 59 = 272 pkt
  2. KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH – 37 + 66 + 60 + 56 + 49 = 268 pkt
  3. MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW – 10 + 16 + 20 + 18 + 10 = 74 pkt
  4. LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH – 2 + 2 + 2 + 31 + 34 = 71 pkt
  5. LUKS LIDER STARE BOGACZOWICE – 0 + 0 + 12 + 4 + 6 = 22 pkt
  6. MTB OBISZÓW TEAM – 0 + 0 + 0 + 9 + 0 = 9 pkt

 

uks